Tallinna Jahtklubi korraldab nädalavahetusel Lohusalus järjekordsed karikavõistlused

25.08.2017
Nädalavahetusel toimuvad Lohusalus Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja regatiks olevad Tallinna Jahtklubi karikavõistlused, kus on stardis Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 paatidel seilavad noored ning Laser Radial ja Laser Standard klasside purjetajad. Lohusallu koguneb omavahel mõõtu võtma ligi 200 sportlast.

Kõigile võistlevatele klassidele on Tallinna Jahtklubi karikavõistlused tänavuse Eesti meistrivõistluste sarja teiseks etapiks. Laser Standard klassis asub Lohusalus oma Eesti meistrivõistluste sarja liidripositsiooni kindlustama Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), Laser Radialil aga oli avaetapi parim juunior Keith Luur (PJK). Laser 4.7 klassis juhib sarja Silver Vahstein (SMS) ja Zoom8-l valitsev poiste maailmameister Jakob Haud (ROPK). Optimistil võitis sarja avaetapi lätlanna Agate Einause, kuid eestlastest on sarja liider Angeliina Maria Isabel Õunap (PJK).

 

 Regati avavad pidulikult reedel kell 13 Lohusalu sadamas Keila vallavanem Jaan Alver, Tallinna Jahtklubi juhatuse liige Indrek Ilves ja Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Tõnis Kask.

 

Võistlusformaat koosneb Laser 4.7, Laser Radial ja Laser Standard klassidele reedest pühapäeva ennelõunani toimuvast fliidisõitude seeriast ning pühapäeva pärastlõunal kaldalähedasel lühirajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Optimist ja Zoom8 klassidele koosneb Tallinna Jahtklubi karikavõistluste võistlusformaat ainult fliidisõitudest.

 

Pühapäevaseid finaalsõite kommenteerivad kaldal Brigita Sepp ja Rimo Timm ning neile on võimalik kell 13:50 kuni 17:15 kaasa elada nii Lohusalu sadamas kohapeal kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel.

 

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused korraldab Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. 

 

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/ 
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is: https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

 

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.