Laulupeo Tule Tulemise auks toimub Tallinna lahel 3. juulil mereparaad

26.06.2019
Tallinna Jahtklubi ja Viimsi vald korraldavad Tallinna lahel Laulupeo Tule Tulemise auks mereparaadi: tulelaevastik väljub Naissaarelt kell 10 ning jõuab Lennusadamasse kell 12. Laevastik liigub kalda ääres, võimaldades meresõpradel tule tulemist tervitada nii merelt kui maalt

KUTSE MEREPARAADILE:

XXVII laulupeo ja XX tantsupeo „Minu arm“ Tule Tulemine Tallinna

 

 

Head meresõbrad!

 

Laulu- ja tantsupeo Tule Tulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab Tule Tulemise traditsioon 50-aastaseks.

 

3. juuli keskpäeval jõuab tuli Tallinna Lennusadamasse, kus jätkub tule teekond Tallinna Raekotta. Tulelaevastik asub Naissaarelt teele kell 10.

 

Tallinna Jahtklubi koostöös Viimsi vallaga teevad ülesõidust meeldejääva mereparaadi: kõik meresõbrad on oodatud tule tulemist tervitama nii merel kui maal!

 

Tulelaevaks on kaater DARK PEARL (kapten Armin Karu). Tuld eskordib Politsei- ja Piirivalveameti kaater. Tuld saadab Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni kaater (kapten Jimmy Karp).

 

Tulelaevasiku teekonna marsruut Naissaarelt Lennusadamasse on lisatud käesolevale kutsele. Teekonna pikkuseks on ligi 15 meremiili. Osalejad on kohustatud järgima meresõiduohutuse seaduse ja rahvusvahelise laevakokkupõrgete vältimise eeskirja (COLREG) nõudeid.

 

Tulelaevastiku lähedal olevatel laevadel on võimalus Tule Tulemist tervitada 7 sekundilise helisignaaliga kell 10:00 (laevastiku väljasõit Naissaarelt) ja kell 12:00 (laevastiku sildumine Lennusadamas).

 

Lisainfo: tjk@tjk.ee ja tel 5543210.

 

Huvilistel palume märkida oma osalemine ürituse Facebooki lehel

 

Kohtumiseni laulu- ja tantsupeo mereparaadil

 

Kuno Peek, kommodoor, Tallinna Jahtklubi

Laine Randjärv, vallavanem, Viimsi vald

 

------------------------------------------------------

 

Tulelaevastiku teekond:

NB! Osalejatel on kohustuslik järgida COLREG ja meresõiduohutuse seaduse nõudeid // Tallinna lahe liikluseraldusskeem tuleb ületada võimalikult risti.

 

---------------------------

Mereparaadi sümboolika pakkumine: Meresõbrad on oodatud varustama ennast temaatilise saalinguvimpliga, mida saab osta Tallinna Jahtklubist (helista 5543210 või kirjuta tjk@tjk.ee). Vimpli hind on 39 eurot.