TJK lõpetas pidulikult hooaja uue kommodoori valimisega

06.11.2017
3. novembril toimus Tallinna Jahtklubi pidulik hooaja lõpetamine koos üldkoosolekuga, uueks kommodooriks valiti Kuno Peek

Fotol ameti üle andmine: vaskul uus kommodoor Kuno Peek, paremal senine kommodoor Egon Mats (Foto: Indrek Ilves).

 

 

3. novembril kogunesid Tallinna Jahtklubi liikmed Vanasadama jahisadamas, klubi lipusadamas, et võtta kokku mööduv meresõidu hooaeg-aasta ning viia läbi üldkoosolek koos kommodoori valimisega.

 

Üldkoosoleku keskseks sündmuseks oli klubile uue kommodoori valimine. Uueks kommodooriks valiti Kuno Peek, kes on klubi juhtkonnas panustanud juba 2010. aastast. "Klubis on ära tehtud mitmeid edukaid algatusi, nüüd on vaja täiendada-korrastada nende administreerimist ja tuua merelised teemad liikmetele ja teistele meresõpradele lähemale", kommenteeris värske kommodoor Kuno Peek mõningaid plaane. "Lisaks möödub 2018. aastal 30 aastat TJK taasloomisest, mida plaanime kindlasti tähistada nii kitsamas kui laiemas ringis", lisas Peek. 

 

Lõppev hooaeg on Tallinna Jahtklubi jaoks olnud väga tegus ja edukas, sest klubi purjetamiskool on kasvanud Eesti suurimaks - treeningud toimuvad paralleelselt Pirital, Lohusalus ja sellest aastast ka uhiuues Kakumäe sadamas. Kokku õppis purjetamiskoolis sellel hooajal üle saja meresõbra!

 

Juba 17. korda korraldas Tallinna Jahtklubi augustis karikavõistluse Lohusalus, Traditsiooniliselt kuulus ka sellel korral võistlus purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja.

 

Klubiõhtu lõpetas peaesineja, režissöör Jaanis Valk ettekanne legendaarsest meremehest Ahto Valterist, kes esimesena purjetas Eesti lipu all ümber maailma ning kes oli samuti Tallinna Jahtklubi liige. Ettekanne oli sissejuhatus peatselt linastuvale dokumentaalfilmile "Ahto. Unistuste jaht". Lisainfo filmi kohta kodulehel http://www.ahtofilm.ee