• Eesti
  • English

Tallinna Jahtklubi Karikavõistlused purjetati Lohusalus

9-11. juunil toimusid Lohusalus Tallinn Jahtklubi Karikavõistlused, mis ühtlasi on Garmin Purjetamise Võistlussarja etapp kahepaatidele 29er, 49er ja RS Feva ning ühepaatidele ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7 ja RS Aero. Regati avamisel tervitasid purjetajaid Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat ja Tallinna Jahtklubi juhatuse liige Margus Mets. Pühapäeval toimunud regati lõpetamisel tänas osalejaid ja parimatele andis üle auhinnad Tallinna Jahtklubi asekommodoor Valdo Kalm.

Tallinna Jahtklubi Karikavõistlused toimusid sel hooajal erandkorras juba juuni alguses. Võisteldi 7 erinevas paadiklassis 131 sportlase osavõtul, kellest 37 esindasid Tallinna Jahtklubi. Võistleldi kahel rajal, esimesel ühepaadid ja teisel kahepaadid. Kogu nädalavahetuse valitsesid ideaalsed purjetamisolud ja kardetud tuuletut regatti siiski ei tulnud. Kõik planeeritud stardid sai antud ning kolm päeva purjetamist pakkus põnevust, valestarte, proteste, draamat, õnnestumisi, võiduemotsioone, kuid eelkõige palju purjetamislusti.

Regatti oli võimalik purjetamishuvilistel otse merelt jälgida kuivõrd klubi korraldas laupäeval pealtvaatajatele väljasõidu katamaraanil Nordea. Purjetamiskommentaatoriks oli meie klubi kommodoor aastatest 2010-2013 ja tunnustatud purjetamiskohtunik Andrus Poksi.

Erilised tänudsõnad lähevad kogu võistluste korraldusmeeskonnale, võistlusametnikele, kohtunikele, vabatahtlikele ja meie äärmiselt efektiivsetele paadipargi reguleerijatele. Tallinna Jahtklubi Purjetamiskooli tublid sportlased hoidsid TJK lippu kõrgel hõivates suurema osa poodiumikohtadest. Kiidame ja tänusõnad treeneritele – Maria Veessaar, Maris Seersant, Tõnis Pohlak, Anna Kula.

29er paadiklassis võidutses Helsingfors Segelklubb meeskond Maisa Kauppi ja Alisa Kylävainio, edestades hõbemedalile tulnud Tallinn Jahtklubi noori Maria Aleksandra Vettikut ja Juta Koovi kolme punktiga. Kolmanda koha saavutanud samuti Soomest (ITSK klubi) tulnud purjetajad Hymy Savela ja Ella Karhunen jäid neist maha 17 punktiga.

49er klassis võitsid kaheksast võistlussõidust viis võitnud Helen Ausman ja Helen Pais Tallinna Jahtklubist. Napi kahe punktiga jäid neidude meeskonnast maha Oleg Egipte ja Artur Mitsulis Kalevi Jahtklubist. Kolmandale kohale tulid Ardi Bogdanov ja Bert Mägi Tallinna Jahtklubist.

ILCA 4 arvestuses võitis esikoha Läti purjetaja Karlina Vaivode Sport Sailing Academy/Club360-st, kes hoidis esikohta kõigil kolmel võistluspäeval. Teise koha saavutas ühe punktiga esikohast maha jäänud Rasmus Randmäe Rein Ottosoni Purjespordikoolist ja kolmandale kohale tuli Raul Ottesson Tallinn Jahtklubist.

ILCA 6 paadiklassis saavutasid võrdse arvu punkte Katariina Roihu (TJK) ja Romi Safin (ROPK), esikoht läks siiski Katariinale kuna temal oli rohkem sõiduvõite. Kolmanda koha saavutas lätlane Jekabs Codards JSS Jūrmala purjetamiskoolist.

ILCA 7 klassis ei olnud taaskord vastast meie klubiliige Karl-Martin Rammole, kes juhtis võistlust esimesest päevast peale. Teise koha omanik Bo Aaron Kooser jäi esikohast maha üheksa punktiga, temale järgnes Evo Annus kolmandal kohal. Kõik kolm on Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

RS Aerode paadiklassis võidutsesid Saaremaa Merispordi Seltsi purjetajad. Võistles kokku üheksa sportlast, nendest parim oli Liina Kolk kes üheksast sõidust kaheksa võitis ja sellega oli esikoht juba kindel. Teise koha omanik Rait Rand jäi Kolkist maha kuue punktiga. Pjedestaali kolmandale astmele purjetas end Andres Haavel.

RS Feva paadiklassis teenisid kõrgeima koha poodiumil Leon Zolotorjov ja Genri Mihhalap. Nendest kõrval hõbedasel poodiumi astmel seisid klubikaaslased Uku Kuuse Purjespordikoolist Mia Maria Lipsmäe ja Sandra Sinimäe. Kolmas koht läks Tallinn Jahtklubile, meeskond Victoria Sophia Riikoja ja Eva-Lotta Soomerile.

Regati võistlustulemused: https://manage2sail.com/et-EE/event/03f67d27-4b25-4875-9406-788940323e28#!/results?classId=29er

Videokokkuvõte: https://youtu.be/5PsH5V4kPAw

Fotod: https://www.facebook.com/tallinnajahtklubi/photos