• Eesti
  • English
Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Klubiõhtu “Parvlaev Estonia uurimine”

jaanuar 19, 2023 @ 6:00 p.l. - 9:00 p.l.

Head klubiliikmed,

kutsume teid uue aasta esimesele klubiõhtule 19. jaanuaril kell 18 kaptenite kajutis Haven Kakumäe sadamas. Õhtu teemaks on “Parvlaev Estonia uurimine” ja esinejaks meie klubiliige Rene Arikas. Ettekanne tuleb vabas vormis nii et jooksvate küsimuste kaudu tekiks elav arutelu. Klubiõhtu osalustasu on 10 eurot mis sisaldab suupisteid ja jooke. Registreerimine on avatud 17. jaanuarini meie veebipoes siin: https://tjk.ee/?product=klubiohtu-teemal-parvlaev-estonia-uurimine
Rene Arikase sissejuhatus teemale “Parvlaev Estonia esialgne hindamise vahekokkuvõte”: “Kohtumisel tutvustan meie klubi liikmetele parvlaev Estonia uurimist, erinevaid huvitavaid leide ja esialgseid järeldusi. Nimelt oleme jõudmas parvlaev Estonia huku uurimisega vahefinišisse ning valmimas on esimene vahearuanne, mida plaanime tutvustada 23. jaanuaril laiemale avalikkusele. Tänaseks päevaks on lõppenud kõik eeluuringud ja osad põhiuuringud.
Teatavasti on tegemist rahuaja ühe suurima laevakatastroofiga, mida on küll palju uuritud, kuid samas on väga palju vastuseta küsimusi. Kasutades kaasaegseid tehnilisi lahendusi oleme viinud läbi väga põhjalikud uuringud ning alustanud ka pääsenute ja teiste oluliste isikutega intervjuude korraldamisega. Kuigi osad tegevused on hetkel veel pooleli ning osade uuringute hanked ootavad veel korraldamist, siiski oleme valmis tegema esimesed vahekokkuvõtted ning tutvustama esialgseid järeldusi. Tegemist on maailmas kõige põhalikumalt ja kõige kaasaegsemate tehnoloogiate abil uuritud vrakiga. Kogutud kompetents on unikaalne kogu maailmas. Samuti juba mitmed instituudid ja ülikoolid kasutavad kogutud andmeid oma arendus- ja teadustöödeks, tudengite harimiseks jms.”

Detailid

Kuupäev:
jaanuar 19, 2023
Aeg:
6:00 p.l. - 9:00 p.l.

Korraldaja

Tallinna Jahtklubi

Toimumiskoht

Haven Kakumäe
Nooda tee 8
Tallinn, 13516 Eesti
+ Google Map