• Eesti
  • English

Klubi

Head meresõbrad!

Tallinna Jahtklubi on Eesti üks vanimaid ja väärikamaid jahtklubisid. 2019. aastast on meie kodusadamaks Tallinna moodsaim jahisadam Haven Kakumäe, kus asub meie kaptenite kajut ja purjetamiskooli süda.

1910. aastal otsustasid merehuvilistest Tallinna ärimehed eesotsas Harry Schröderiga luua eesti soost meestele oma jahtklubi. Juba esimeses põhikirjas oli selgelt öeldud, et klubi eesmärk on meresõidu arendamine purje- ja mootorjahtidel. Ka nüüd, enam kui sajand hiljem, peame kõige olulisemaks Eesti meretraditsioonide edasiandmist põlvest põlve. Me jagame klubiliikmete aastakümnete pikkust kogemust merel ning aitame tuua noori mere ja purjetamise juurde.

Tänase TJK liikmed on peamiselt kaatri- ja jahiomanikest huvimeresõitjad, kuid ka võistluspurjetajaid, treenerid, kohtunikud ja võistlusametnikud. Meie sekka on teretulnud ka lihtsalt merd armastavad ja austavad mõttekaaslased. Meie põhimõtteks on mitte küsida, millist kasu klubiliikmeks olemine annab. Me eeldame, et meie liikmed panustavad oma aega ja raha mere ja purjetamisega seotud tegevustesse.

Merearmastuse edasiandmine noortele on TJK  üks  kõige olulisematest eesmärkidest. 2006. aastal sündinud TJK purjetamiskool on purjetaja Maria Veessaare eestvedamisel kasvanud Eesti suurimaks. Haven Kakumäe, Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse ja Lohusalu sadamates saab algõpet ning võistlusoskusi 150 noort. Aastate jooksul oleme merele viinud tuhatkond noort. Tänud kõigile klubiliikmetele, kes seda ettevõtmist on toetanud!

TJK osaleb aktiivselt ka Eesti võistluspurjetamise edendamisel. 2010. aastast korraldame Lohusalus  TJK karikavõistlusi, mis on kasvanud üheks Eesti suurimaks rahvusvaheliseks noortevõistluseks ning Eesti Karikavõistluste üheks etapiks. Tänu sellele, et paljud klubiliikmed on panustanud sinna oma aega, oskusi ja sponsortoetusi.

Me peame väga oluliseks sõprussuhteid nii kohalike kui ka maailma erinevate jahtklubidega. Meie sõprusklubideks on näiteks Seattle Jahtklubi USA-s, Norddeutscher Regatta Verein Hamburgis Saksamaal, Ponta Delgada Jahtklubi Asoori saartel ja paljud teised.

Kui tunnete, et jagate meie põhiväärtusi, tahate jagada oma kogemusi teistele või alles soovite jõuda sammhaaval meresõidu juurde või pakkuda oma lastele väärt oskusi, on TJK uks teile avatud.  Meie äsja uuenenud kodulehekülg aitab teil teha esimene samm. Tere tulemast Tallinna Jahtklubisse!

Egon Mats
TJK kommodoor